Flow time – obóz czerwiec 2017

W tym roku na wspólny obóz wyjechało 7 rodzin (w sumie 26 osób w tym 14 dzieci w wieku od roku do 16 lat). Uwzględniając sugestie dzieci z ubiegłego roku tym razem zorganizowaliśmy:

  • jednodniową wycieczkę dwoma łódkami na obiad do Karwicy,
  • w zupełnie deszczowy dzień odwiedziliśmy Pisz,
  • starsze dzieci przygotowały młodszym fabularną zabawę terenową o leśnym trollu,
  • ponadto dzieci mogły bez żadnych przeszkód korzystać z wiedzy i doświadczenia instruktorów żeglarstwa i nurkowania oraz czerpać informacje o otaczającej ich przyrodzie.

W tym roku dominowały pytania o owadach. Sprawdzaliśmy co chętnie jedzą motyle i założyliśmy tymczasową hodowlę gąsienic.

Dzieci wykorzystywały czas na swobodną grę w piłkę, badmintona, szachy, kąpiele w jeziorze, łowienie ryb, budowę szałasów i zabawę w „dzieci lasu”, które muszą polować na zwierzęta, aby przetrwać oraz w szukanie skarbu z samodzielnie stworzoną mapą.. Ponadto dla chętnych, zarówno dzieci jak i dorosłych była możliwość pływania turystycznego lub szkoleniowego na łodziach żaglowych typu „omega”.

Dzieci, poprzez przebywanie w jednej grupie przez dłuższy czas, uczyły się rozwiązywać problemy, mówić o swoich uczuciach, a także kombinować, tak aby każde chętne dziecko niezależnie od wieku, mogło uczestniczyć w zabawie. Pomimo braku elektroniki i prądu dzieci na pewno się nie nudziły.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności