Sensorycznie przez świat – maj 2018

Zajęcia przeprowadzone były w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych m. st. Warszawy w projekcie badawczym „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym – eksplorowanie rzeczywistości razem z rodzicami w Przedszkolu nr 97 Leśna Polanka” dla grupy trzylatków.

Dzieci poznały świat roślin różnymi zmysłami. Zaczęliśmy od kwiatów, które o tej porze roku kwitły w okolicy. Wąchaliśmy i dotykaliśmy kwiaty robinii akacjowej oraz takie niepozorne jak lipy i traw. Oglądaliśmy dmuchawce, nasiona słonecznika, paprykę z nasionami, jabłko i truskawki. Wąchaliśmy i rozcieraliśmy w palcach liście bazylii, oregano, mięty. Co się dało to próbowaliśmy jeść. Rozmawialiśmy o upodobaniach smakowych dzieci.

Na koniec zajęć wyszliśmy na dwór i sadziliśmy w doniczkach cebule szczypiorku. Każde dziecko miało swoją podpisaną doniczkę. Dzielna praca i zaangażowanie przedszkolaków zostało nagrodzone specjalnymi odznakami.

Metody: wąchanie, smakowanie, dotykanie, obserwacja, spostrzegawczość, praca samodzielna.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności