Fabularne zabawy terenowe wpisy

Prehistoria – maj 2017

Tym razem prehistoryczne zwierzęta zawędrowały do naszej rzeczywistości. Przez przypadek na terenie Lasu Młocińskiego zostały pogubione matryce dinozaurów. Dzieci pracując w czterech grupach wiekowych zbierały w lesie brakujące elementy układanki i odtwarzały zagubione istoty. Musiały między innymi stworzyć dinozaura z dostępnych w otoczeniu materiałów, przygotować gniazdo czy wykorzystać umiejętności manualne do stworzenia kości prehistorycznych zwierząt.

Więcej...

Poszukiwacze skarbów – maj 2016

Na terenie wsi Żelechów koło Warszawy pozostawione zostały tajemnicze wskazówki i znaki. Dzieci podążając za nimi i rozwiązując zadania zdobywały literki umożliwiające odgadnięcie hasła, które było wskazówką do ukrytego skarbu.

Zadania uczyły spostrzegawczości, wymagały pracy zespołowej, kreatywności, jak również uczyły dzieci orientacji się w terenie poprzez naukę kierunków geograficznych.

Więcej...

Tropiciele – kwiecień 2016

Na polanie Opaleń w Puszczy Kampinoskiej dzieci wcieliły się w prawdziwych tropicieli zwierząt.

Wyostrzając swoje zmysły (węch, wzrok) stawały przed różnymi zadaniami i problemami do rozwiązania. Poprzez pracę w grupie, dzięki zadaniom ruchowym, manualnym i intelektualnym dzieci zdobyły zarówno wiedzę o otaczającym ich świecie zwierząt jak również o samym sobie.

Więcej...